Внутрішньо переміщені особи

У бюджеті на 2020 рік закладено 20 млн грн на субвенцію, яка має бути спрямована на купівлю або ремонт житла для ВПО

Міністерство у справах ветеранів розпочало збір заявок на участь у програмі надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на вирішення, в тому числі, житлового питання переселенців. Про це на своїй сторінці повідомив заступник міністра у справах ветеранів, окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Руслан Калінін.

За словами Руслана Калініна, субвенція передбачає виділення коштів до 70% вартості житла і 30% має виділити місцева громада.

Житло залишається у власності місцевої громади. Загалом у бюджеті 2020 року закладено 20 млн грн за цим напрямком. Кошти надаються на купівлю або ремонт тимчасового житла для ВПО.

Нагадаємо, раніше Руслан Калінін повідомив, що свого житла немає у 400 тисяч переселенців з окупованих районів Донбасу та з Криму. Дозволити собі купівлю власного житла змогли лише 12% ВПО.

Переселенці Донбасу можуть повернути частину витрат за оренду житла

нутрішньо переміщені особи мають право на податкову знижку щодо оренди житла.

Внутрішньо переміщені особи мають право на податкову знижку щодо оренди житла / фото з відкритих джерел

В Україні переселенці з окупованих територій Донецької та Луганської областей, а також анексованого Криму мають право використовувати своєрідну знижку на оренду житла, повідомляється на сайті офіційного видання ДФС України.

Податкова знижка — це документально підтверджена сума витрат, на яку зменшується оподатковуваний дохід у вигляді заробітної плати, в результаті чого з бюджету повертається частина сплаченого податку.

Переселенці мають право скористатися зазначеною вище податковою знижкою виключно за умови, якщо вони та/або члени їх сім'ї першого та другого ступенів споріднення:

— не мають у власності придатної для проживання житлової нерухомості, розташованої поза межами тимчасово окупованої території України;

— не отримують передбачених законодавством України бюджетних виплат для покриття витрат на проживання.

Розмір такої знижки не може перевищувати (у розрахунку на календарний рік) 30 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного (податкового) року. У 2020 році ця сума становить 141 тис. 690 грн.

Для отримання податкової знижки внутрішньо переміщена особа подає декларацію про майновий стан і доходи до контролюючого органу, в якому перебуває на обліку.