Оголошення

ОГОЛОШЕННЯ!

Будищенська сільська рада та її виконавчий комітет оголошують конкурс на заміщення вакантних посад посадових осіб в органах місцевого самоврядування:

- заступник начальника відділу планування, бухгалтерського обліку та звітності;

- спеціаліст (бухгалтер) – 4 одиниці;

- спеціаліст ІІ категорії (бухгалтер);

- начальник відділу з питань організації надання адміністративних послуг;

- адміністратор з питань державної реєстрації;

- спеціаліст з питань реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/ перебування фізичних осіб – 2 одиниці;

- начальник відділу містобудування, архітектури, земельних відносин;

- спеціаліст ІІ категорії містобудування, архітектури, земельних відносин;

- начальник юридичного відділу;

- спеціаліст І категорії юридичного відділу;

- спеціаліст І категорії (з питань публічних закупівель);

- начальник відділу соціального захисту населення, надання соціальних послуг та охорони здоров’я;

- начальник відділу освіти, культури, туризму, молоді, спорту;

- спеціаліст відділу освіти, культури, туризму, молоді спорту – 2 одиниці;

- начальник відділу економічного розвитку та інвестицій, комунальної власності, житлово-комунального господарства;

- спеціаліст (економіст) – 2 одиниці;

- начальник відділу інформаційно-організаційної роботи та кадрового забезпечення;

- головний спеціаліст з інформаційних технологій;

- спеціаліст (з питань кадрової роботи);

- начальник відділу з питань правопорядку, безпеки громадян, цивільного захисту, охорони праці, запобігання корупції, зв’язків з правоохоронними органами та оборонно-мобілізаційної роботи;

- спеціаліст (з охорони праці);

- начальник Фінансового відділу.

Вимоги до кандидатів: освіта – вища, відповідного професійного спрямування; стаж роботи за фахом на державній службі та/або в органах місцевого самоврядування не менше 3 років, або стаж роботи за спеціальністю - не менше 3 років; досконале володіння державною мовою; впевнене володіння основними принципами роботи на комп'ютері та відповідними програмними засобами.

Необхідні документи для участі у конкурсі:

  • особова картка форми П-2ДС з додатками;
  • дві фотокартки розміром 4х6 см;
  • копії документів про освіту з додатками (науковий ступінь, вчене звання підвищення кваліфікації за наявності);
  • декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік;
  • копії сторінок паспорта громадянина України та ідентифікаційного номера;
  • копії сторінок військового квитка (за наявності).

Документи приймаються протягом 30 календарних днів з дня публікації  оголошення про конкурс на офіційному сайті Будищенської сільської ради та Свидівоцької сільської ради.

Термін подання заяв до 26.12.2020 року.

Додаткова інформація за адресою:

с.Будище, вул.30-річчя Перемоги, 42, тел. (0472) 34-02-22,

с.Свидівок, вул.Шевченка, 177, тел.(0472)30-82-79.

 

 

 

 

 

 

Шановні жителі!

Відповідно до листа Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області №Вх-11-24/08-24/8913 від 15.10.2020 повідомляємо, що орієнтовно 19-20 жовтня 2020 року, в залежності від погодних умов, в т.ч. у вихідні дні на території Черкаського району будуть проводитись заходи із пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин шляхом скидання вакцини з літаків.

Розповсюдження принад, які містять високо імунну безпечну вакцину проти сказу, буде здійснюватися авіатранспортом над лісовими масивами та сільськогосподарськими угіддями, поза територіями населених пунктів та водойм. Принад безпечна людей і тварин, має вигляд брикетів розміром із сірникову коробку з різким запахом м’ясо-кісткового борошна. У середині приманки знаходиться капсула з вакциною проти сказу.

                                         

Прохання з порозумінням віднестись до заходів з вакцинації диких м’ясоїдних тварин, при виявленні принад не руйнувати їх, не брати в руки, а залишати привабливими для тварин. Заздалегідь дякуємо за розуміння!

 

 

 

Повідомлення

про початок процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості у проекті Генерального плану селища Сокирна Черкаського району Черкаської області

Свидівоцькою сільською радою завершена розробка проекту Генерального плану селища Сокирна Черкаського району Черкаської області.

Замовником проекту є Свидівоцька сільська рада Черкаського району Черкаської області.

Розробник містобудівної документації - Комунальне проектно-виробниче архітектурно-планувальне підприємство «ОБЛАРХБЮРО» Черкаської обласної ради

Підставою для розробки документації є Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності», рішення сесії Свидівоцької сільської ради від 11.08.2015р. №54-12 «Про надання дозволу Свидівоцькій сільській раді на розробку генерального плану села Свидівок та селища Сокирна».

З проектом Генерального плану та відповідними графічними матеріалами всі бажаючі можуть ознайомитися у приміщення Свидівоцької сільської ради (с.Свидівок, вул.Шевченка, 177, ІІ поверх) щовівторка та щочетверга з 8:00 до 13:00. Граничний термін для ознайомлення однієї особи з документацію – 30 хвилин. Кількість ознайомлень однієї особи з проектом та графічним матеріалами – 1 (один) раз.

З пропозиціями та зауваженнями до Генерального плану звертатися до 13.10.2020 включно у прийомні робочі години (відповідальна особа – Кабанова Марія) за адресою с.Свидівок, вул.Шевченка, 177, ІІ поверх.

Строк завершення розгляду пропозицій – 13.10.2020

 

 

ОГОЛОШЕННЯ!

Черкаське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області з метою забезпечення стабільної епізоотичної ситуації зі сказу тварин повідомляє, що у вересні 2020 року, в залежності від погодних умов, в т.ч. у вихідні дні на території Черкаського району, в тому числі в с.Свидівок та с-щі Сокирна буде проводитись пероральна вакцинація диких м’ясоїдних тварин шляхом скидання вакцини з літаків.

Розповсюдження принад, які містять високоімунну безпечну вакцину проти сказу, буде здійснюватися авіатранспортом над лісовими та сільськогосподарськими угіддями, поза територіями населених пунктів та водойм. Принада безпечна для людей і тварин, має вигляд брикетів розміром із сірникову коробку з різким запахом м’ясокісткового борошна. Усередині приманки знаходиться капсула з вакциною проти сказу.

                         

Звертаємось до жителів з розумінням віднестись до заходів з вакцинації диких м’ясоїдних тварин, при виявленні принад не руйнувати їх, не брати в руки, а залишати привабливими для тварин.

 

28/08/2020

 

 

Шановні жителі!

   Амброзія полинолиста – це злісний бур’ян, що розвиває могутню кореневу систему і надземну масу, по зовнішньому вигляду нагадує полин звичайний.      

   Стебло прямокутне, прямостояче, розгалужене, опушене короткими волосками, світло - і теплолюбива рослина. Цвітіння амброзії починається в кінці червня і триває до вересня.

   Амброзія полинолиста засмічує польові культури. Росте на узбіччях  залізничних колій шосейних і грунтових доріг, по берегах річок і ставків, на пустирях і інших необроблюваних землях, на вулицях, присадибних ділянках населених пунктів.

   Утворюючи велику наземну масу і кореневу систему амброзія виносить  з грунту дуже велику кількість поживних речовин та вологу. Це різко знижує врожайність сільськогосподарських культур. Рослини амброзії містять багато гірких речовин та ефірних масел. При поїданні амброзії тваринами молоко та  молочні продукти мають неприємний запах та гіркі на смак. Крім цього, вона може сприяти прояву алергії у людини, захворюванню на поліноз та бронхіальну астму.

   З метою забезпечення збалансованих та комплексних заходів боротьби з амброзією полинолистою пріоритетне значення надається: механічним, агротехнічним, та хімічним методам боротьби, що застосовуватимуться одночасно.

У населених пунктах:

створення штучних фітоценозів з багаторічних трав у вогнищах амброзії полинолистої.  Цей варіант фітоценотичного контролю заснований на здатності багаторічних трав пригнічувати рослини амброзії і зменшувати її чисельність (підсів багаторічних низькорослих або газонних трав);

систематичне скошування рослин амброзії полинолистої з початку вегетації (квітень – травень) до цвітіння (кінець червня – початок серпня);

виривання рослин амброзії з корінням та їх знищення шляхом спалювання у спеціально призначених місцях або подрібнення з наступним захороненням решток у санітарних ямах;

знищення рослин амброзії на засмічених присадибних ділянках агротехнічним методом (перекопування або приорювання ґрунту з подрібненням рослинних решток) та (при можливості) з наступним висівом на цих ділянках багаторічних низькорослих або газонних трав.

   На узбіччях доріг (автошляхів та залізничних колій), лісосмуг, землях загального призначення:

застосування для обприскування гербіцидів відповідно до Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні (зі змінами та доповненнями). Наприклад застосовують вміст діючих речовин (дикамба в поєднанні з топрамезоном), що дає швидкий і довготривалий ефект. Після їхнього застосування надземна частина амброзії повністю гине вже за 5 днів.    

   Більше того, завдяки топрамезону бур’ян більше не проявлявся, оскільки топрамезон здатен  забезпечувати ґрунтову дію протягом усього сезону.   

   Натомість дикамба швидко контролює ростові процеси в самій рослині-бур’яні, швидко рухаючись, розподіляючись по ній та накопичуючись в точках росту. Завдяки вбудованим ад’ювантам діючі речовини міцно утримуються на листовій поверхні, швидко проникають до рослини-господаря, навіть крізь восковий наліт, і забезпечують ефективність навіть за несприятливих умов (вітряна погода або опади невдовзі після внесення гербіциду);

   У полях сівозміни (після збирання попередника або в осінньо - весняний період):

дотримання технології обробітку ґрунту, що включає своєчасний передпосівний його обробіток, оптимальні строки сівби, догляд за посівами, збирання тощо;

застосування для обприскування гербіцидів відповідно до Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні;

дотримання сівозміни, обов’язковий висів просапних культур та багаторічних трав, що повинні чергуватися;

передпосівне внесення у ґрунт гербіцидів та проведення дворазового лущення рослинних решток.

   У промислових садах, розсадниках:

• дотримання технології обробітку ґрунту.

   У залишених полях, що повністю заростають:

обробка полів гербіцидами суцільної дії;

скошування рослин амброзії полинолистої до цвітіння;

проведення дворазового лущення або дискування (вздовж і поперек поля) та культивації;

посів багаторічних трав або просапних культур.

   Категорично забороняється:

Висівати засмічене карантинними бур'янами насіння сільськогосподарських культур;

Вивозити засмічену продукцію (сіно, солому, полову, зерно і зерновідходи, тощо) за межі вогнища карантинного організму без карантинного сертифіката, виданого органами Держпродспоживслужби;

Використовувати на корм тваринам зерновідходи, які містять насіння   карантинних бур'янів, без запарювання або розмелення до часток розміром не більше 1 мм.;

Вивозити і реалізовувати імпортне та вітчизняне насіння, завезене з інших районів країни, без перевірки у фітосанітарних лабораторіях, незалежно від наявності документів на їх якість.

   ПОПЕРЕДЖЕННЯ! Невиконання фізичними та юридичними особами правил фітосанітарного контролю, згідно ст. 16 Закону України «Про карантин рослин» та ст. 105 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тягне за собою накладання штрафів: на громадян – від 3 до 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, на посадових осіб – від 8 до 15 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

 

Шановні землекористувачі!

Просимо сплачувати

податок за землю!

У разі несплати до 15 серпня – буде нарахована пеня.

 

 

Шановні громадяни!

З 25 травня 2020 року відновлюється прийом громадян посадовими особами сільської ради. Прийом відбуватиметься у вівторок та четвер з 8:00 до 17:00 (обідня перерва 13:00-14:00) лише за попереднім записом за тел.308-279 або ел.поштою sr.svidivok@gmail.com. Заходити в приміщення потрібно лише в захисних масках та одноразових рукавичках!

 

Шановні жителі сіл Свидівок та Сокирна!

День Вишиванки цього року присвячується українській родині та родоводу. Тому сільським головою на території Свидівоцької сільської ради проводиться конкурс «ДЕНЬ ВИШИВАНКИ – ДЕНЬ РОДОВОДУ». До участі у конкурсі запрошуються діти віком від 6 до 18 років. Конкурс проводиться з 21 травня до 1 червня 2020 року. Конкурсна робота – Родове дерево - приймається до 1 червня в паперовому вигляді до Свидівоцької сільської ради за адресою с.Свидівок вул.Шевченка, 177. Заява-згода батьків на обробку персональних даних обов’язкова.

З положенням про конкурс можна ознайомитися у приміщенні сільської ради та на офіційному сайті сільської ради.

Додаткова інформація за тел. 0472-308-279 та ел.поштою sr.svidivok@gmail.com

Пропонуємо присвятити цей день у карантинний період дослідженню власного роду!!!

 

Черкаська районна філія Черкаського обласного центру зайнятості інформує:

 

Держава допоможе виплачувати зарплату найманим працівникам малого бізнесу під час карантину

2 квітня 2020 року набрав чинності Закон № 540-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Одним з основних положень прийнятого Закону є підтримка роботодавців і працівників сфери малого та середнього підприємництва, які скоротили чи припинили діяльність в умовах протидії коронавірусній хворобі COVID-19.

Закон уводить поняття часткового безробіття на період дії обмежувальних заходів, встановлених Кабінетом Міністрів для запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби.

Право на допомогу по частковому безробіттю мають застраховані особи, з якими роботодавцем оформлено трудові відносини.

Відповідні зміни внесено до Закону «Про зайнятість населення» (викладено в новій редакції статтю 47 та доповнено статтею 47-1).

Допомогу по частковому безробіттю можуть отримати представники малого та середнього бізнесу, які:

- зупинили або ж скоротили діяльність через карантин;

- сплачували ЄВ упродовж 6 місяців, які передують даті зупинення чи скорочення діяльності, за найманих працівників і не припинили трудових відносин з ними на момент звернення до центру зайнятості.

З детальною інформацією можна ознайомитися на сайті Черкаського обласного центру зайнятості за посиланням https://chk.dcz.gov.ua/node/6933 або за телефоном 63-95-34 (відділ організації надання послуг роботодавцям обласного центру зайнятості).

Покрокова інструкція для роботодавців, які мають право на допомогу по частковому безробіттю

1) Зверніться до центру зайнятості за місцем реєстрації як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування для подання документів.

Це можна зробити впродовж 30 днів з моменту зупинки/скорочення діяльності. Для уточнення місця сплати ЄВ скористайтеся «Електронним кабінетом» на сайті ДПС (розділ «Реєстри», пункт «Дані про взяття на облік платників податків») за посиланням - https://cabinet.tax.gov.ua/registers/registration

2) Підготуйте документи:

- заяву в довільній формі. У ній зазначте належність до малого чи середнього бізнесу відповідно до ст. 55 Господарського кодексу України, а також копії документів, завірених в установленому порядку, щодо середньої кількості працівників та доходу роботодавця за попередній календарний рік;

- засвідчену роботодавцем копію наказу із зазначенням початку зупинення, скорочення діяльності;

- відомості про працівників, у яких виникло право на допомогу по частковому безробіттю на період карантину (вкажіть прізвище, ім'я, по батькові працівника, номер ідентифікаційного коду (або серію та номер паспорту для осіб, які через релігійні переконання відмовилися від оформлення коду)

- довідку про сплату ЄВ за останні 6 місяців, що передують зупинці/скороченню діяльності, видану ДПС.

3) Подайте документи в один із зручних для вас способів: через скриньку для кореспонденції в центрі зайнятості (оригінал), через пошту (оригінал), через email (сканкопії).

Електронні скриньки базових центрів зайнятості та філій Черкаського обласного центру зайнятості за посиланням: https://chk.dcz.gov.ua/publikaciya/kontaktni-telefony-filiy-oblasnogo-centru-zaynyatosti-ta-centriv-zaynyatosti-cherkaskoyi.

4) Перевірка документів центром зайнятості: триває три робочих дні.

5) Ухвалення рішення: упродовж трьох робочих днів обласний центр зайнятості має ухвалити рішення щодо надання допомоги.

6) Укладання договору

Упродовж трьох робочих днів з моменту позитивного рішення роботодавець та центр зайнятості укладають договір. Важливо! Якщо роботодавець надіслав сканкопії документів, то під час укладання договору він подає оригінали.

7) Переказ коштів роботодавцю

Щомісяця роботодавець передає центру зайнятості перелік осіб, у яких виникло право на допомогу. Центр зайнятості впродовж трьох робочих днів після одержання коштів на свій рахунок переказує їх роботодавцю.

8) Виплати працівникам

Здійснюються роботодавцем упродовж трьох робочих днів з моменту одержання коштів за окремою платіжною відомістю.

Покрокова інструкція щодо отриманні допомоги по частковому безробіттю на період карантину:

https://www.dcz.gov.ua/storinka/dopomoga-po-chastkovomu-bezrobittyu-na-period-karantynu

Порядок надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину:

https://www.dcz.gov.ua/storinka/dopomoga-po-chastkovomu-bezrobittyu-na-period-karantynu

Примірний договір про надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину (форма):

https://www.dcz.gov.ua/storinka/dopomoga-po-chastkovomu-bezrobittyu-na-period-karantynu

Відомості про осіб, щодо яких виконуються вимоги частини третьої статті 47Закону України «Про Зайнятість населення» (форма)

https://www.dcz.gov.ua/storinka/dopomoga-po-chastkovomu-bezrobittyu-na-period-karantynu

Телефони «гарячої» лінії та електронні адреси обласного, базових центрів зайнятості та філій Черкаського обласного центру зайнятості:

https://chk.dcz.gov.ua/publikaciya/kontaktni-telefony-filiy-oblasnogo-centru-zaynyatosti-ta-centriv-zaynyatosti-cherkaskoyi

 

 

Шановні жителі сіл Свидівок та Сокирна!

Відповідно до розпорядження Керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації місцевого рівня №8 від 22.04.2020 року, з метою протидії поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) у поминальні дні в місцях перебування масового скупчення людей,

кладовища закриті для відвідування,

крім випадків здійснення поховання померлих за умови проведення ритуальних обрядів з дотриманням протиепідемічних правил, зокрема участі не більше ніж 10 осіб та забезпечення відстані між присутніми не менше ніж 1,5 метри.

 

 

 

У разі необхідності звертайтесь на гарячу лінію   

КНП «Черкаський районний центр ПМСД» Черкаської районної ради

067-143-30-68  067-843-17-93

 

Телефони Гарячої лінії

Установа/заклад

Час прийому звернень громадян

Номери телефонів

1

2

3

  «Гаряча лінія»,

яка надає інформацію щодо отримання медичної допомоги

у разі появи симптомів коронавірусної інфекції, в Черкаській області

з понеділка

по пʼятницю

08.00 – 18.00

 

64-91-82

64-92-39

Якщо ви не впевнені, чи потребуєте ви самоізоляції, або не знаєте до кого звернутися, телефонуйте

на Урядову гарячу лінію: 1545

 

Шановні жителі   

Черкаського району!

         Просимо Вас з відповідальністю поставитись до карантинних заходів.   Обмежити відвідування місць масового скупчення (магазини, клуби, кафе, аптеки, базари, вокзали).

 У разі потреби надання медичної допомоги попередньо записатись на прийом або поспілкуватись по телефону із своїм сімейним лікарем.

        Якщо необхідно  отримати консультацію після 19:00 звертайтеся за телефонами:

067 143 30 68

067 843 17 93

      Зберігайте спокій і ясний розум.

 

Через запровадження карантину  в Україні важливо знати, що таке самоізоляція та кому і як її слід організувати.

         Що означає самоізоляція

         Самоізоляція – це, в першу чергу, утримання від контакту з іншими для того, щоб зменшити ризик інфікування. Самоізоляція виключає будь – які ситуації, коли ви тісно контактуєте з іншими людьми (наприклад, близький контакт віч-на-віч на відстані менше, ніж 2 метри, або тривалістю понад 15 хвилин).

         Виняток – звернення за медичною допомогою (тільки після консультації телефоном).

         Самоізоляція потрібна передовсім якщо:

  • Якщо ви близько контактували з особами, що захворіли  на COVID -19.
  • Якщо ви нещодавно повернулись із  країн, де реєструються випадки коронавірусної інфекції – навіть якщо у вас відсутні симптоми.
  • Якщо ви нещодавно повернулись із країн, де реєструються випадки коронавірусної інфекції  та відчуваєте кашель, ускладнення  дихання таабо підвищення температури.

Як підготуватись

Збережіть контакти вашого лікаря, та попередньо повідомте його про причини рішення про самоізоляцію, а також оберіть контактну особу з кола ваших друзів або родичів, до кого ви будете звертись в першу чергу за допомогою.

Що робити, якщо вам необхідно покинути житло

Якщо у Вас  виникла гостра необхідність покинути місце самоізоляції – одягайте маску та мінімізуйте контакти із людьми. Користуйтесь антисептиком для рук та дотримуйтесь гігієни кашлю.

Що робити, якщо у вас зʾявились симптоми

Якщо під  час самоізоляції у Вас зʾявились симптоми (кашель, ускладнене дихання, підвищена температура, діарея) – негайно зверніться за медичною допомогою та повідомте про свою історію  подорожей та можливі контакти з особами, хворими на гострі вірусні захворювання.

 

  Відповідно до розпорядження Черкаської обласної державної адміністрації від 17.03.2020 № 164, на території області з 17.03.2020 по 09.06.2020 проводиться двомісячник з охорони риби, інших водних біоресурсів у період нересту.

      В рамках даного двомісячника будуть проводитись спільні рейди з перевірки дотримання фізичними та юридичними особами правил рибальства та інших актів природоохоронного законодавства, виявлення випадків незаконного вилову, придбання і реалізації риби, інших водних біоресурсів, а також заборонених знарядь лову.

      Крім того, будуть організовані перевірки  дотримання правил торгівлі з метою недопущення випадків продажу, скуповування риби, ікри та продуктів їх переробки без наявності документів, що засвідчують законність їх придбання та сертифікату якості.

   Тож нагадуємо, що  під час нересту дозволяється виключно любительське риболовство однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом. Рибалити можна з берега в межах населеного пункту у дозволених місцях, за межами нерестовищ. Забороняється здійснення будь-якого іншого способу вилову, в тому числі з перевищенням дозволеної добової норми вилову – три кілограми. Заборонено пересування плаваючих засобів (човнів), організацію змагань з рибальства, проведення підводного полювання.Крім того, забороняється добування водних живих ресурсів на час ходу риби на нерест.

         Порушення правил рибальства карається накладанням штрафів та притягненням до кримінальної відповідальностіСума штрафів за порушення правил рибальства згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення становить від 34 до 680 гривень.За незаконне зайняття рибним промислом, що завдало істотної шкоди передбачена кримінальна відповідальність відповідно до ст. 249 Кримінального Кодексу України. Штраф від 1 700 до 3 400 гривень, або обмеження волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

           Наголошуємо, про сурове дотримання норм під час нересту!

        Кожен рибалка повинен починати з себе – не порушувати правил рибальства, а також інформувати про факти незаконного вилову водних біоресурсів.

            Гаряча лінія Управління Державного агенства рибного господарства в Черкаській області   - 093-000-22-03 – цілодобово (підключено до месенджер: Viber, WhatsApp, Telegram); - 0472-31-02-76 та 0472-31-09-86 – з 8.30 до 17.00 в робочі дні.     

 

 

 

ДО УВАГИ ЖИТЕЛІВ с.СВИДІВОК та с-ща СОКИРНА!

   У зв’язку з підвищенням температури повітря  з метою запобігання масштабних пожеж в лісових та сільськогосподарський угіддях, на полях просимо Вас не відвідувати території лісів, бути надзвичайно обережними   та дотримуватися правил пожежної безпеки. 

Категорично забороняється спалювання побутового сміття, розведення вогнищ, випалювання сухої трави.

Землекористувачам усіх форм власності провести роботу по обкосу та оборюванню земельних ділянок, часток (паїв), полів,  прилеглих до домоволодінь, лісових масивів, доріг, забезпечити утримання протипожежних розривів між полями.

У випадку виявлення пожежі звертатися за телефонами 101

 

Шановні жителі с.Свидівок та с-ща Сокирна!

Відповідно до рішення сесії Свидівоцької сільської ради №50-4 від 07.06.2018 року, з метою зменшення відходів та їх негативного впливу на навколишнє середовище ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ ВИКОРИСТОВУВАТИ ШТУЧНІ КВІТИ, КОШИКИ, ВІНКИ на територіях кладовищ с.Свидівок та с-ща Сокирна та ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ ТОРГІВЛЯ штучними квітами, призначеними для використання на кладовищах та пам’ятних місцях.

Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Додатково повідомляємо, що на території сільского кладовища в с.Свидівок проведене водопостачання для висаджування та поливу живих квітів. 

 Звертаємося до вас відмовитися від пластикової поминальної атрибутики.

Бережіть здоров’я  своє та оточуючих! 

 

Пам՚ятка щодо попередження отруєння бджіл

З метою упередження виникнення скарг серед населення щодо неправомірних дій при застосуванні пестицидних препаратів та мінеральних добрив на сільськогосподарських угіддях, охорони бджіл, виробництва, заготівлі та переробки безпечних продуктів бджільництва, ефективного використання бджіл для запилення ентомофільних рослин сільськогосподарського призначення, інших видів запилювальної флори, створення умов для підвищення продуктивності бджіл і сільськогосподарських культур, забезпечення гарантій дотримання прав та захисту інтересів фізичних і юридичних осіб, які займаються бджільництвом та запобігання матеріальних збитків як власників пасік від загибелі бджіл та утилізації не доброякісного та небезпечного меду, так і агрофірм від штрафних санкцій, судових витрат та матеріальних компенсацій, інформуємо про необхідність дотримання основних вимог при застосуванні пестицидних препаратів та мінеральних добрив:

1.Нормативна база

Необхідно дотримуватися та чітко виконувати вимоги ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» від 03.08.1998р., ДСП № 382-96 «Державні санітарні правила авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів в народному господарстві України» від 18.12.1996р., Законів України Про захист рослин», «Про пестициди і агрохімікати», «Про бджільництво», наказу Головного державного ветеринарного інспектора України «Про затвердження Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл» від 30.01.2001 № 9.

2. Що потрібно знати бджолярам!

2.1. Пасіка, в незалежності від форми власності, повинна мати ветеринарно-санітарний паспорт пасіки та бути зареєстрована як оператор ринку за місцем проживання фізичної особи або знаходженням юридичної особи. При заснуванні нової пасіки зареєструвати її у місцевих державних адміністраціях, селищних (сільських) або міських радах.
2.2. Фізичні та юридичні особи розміщують пасіки на земельних ділянках, які належать їм на правах власності або користування, відповідно до ветеринарно-санітарних правил.
2.3. Розміщення пасік  на  земельних  ділянках інших власників або користувачів здійснюється за їх згодою.
2.4. Розміщення пасік на землях лісового фонду здійснюється безоплатно з урахуванням вимог Лісового кодексу України.
2.5. Перевезення (кочівля) пасік до медоносних угідь здійснюється відповідно до ветеринарно-санітарних правил за погодженням з власниками або користувачами земельних ділянок.
2.6. Пасіки необхідно розміщувати у благополучній щодо заразних хвороб бджіл місцевості, у сухих, освітлених сонцем, захищених від вітрів місцях, на відстані не ближче 500 м від шосейних доріг і залізниць, пилорам, високовольтних ліній електропередач, не менше 1 км від  тваринницьких і птахівницьких будівель і 5 км від воскопереробних заводів, підприємств кондитерської і хімічної промисловості, аеродромів, військових полігонів, радіолокаційних, радіо- і телетрансляційних станцій та інших джерел мікрохвильового випромінювання. Відстань від товарної пасіки до репродуктивної і карантинної повинна бути не менше 7 км. Пасіка повинна бути огороджена огорожею висота якої не менше 2,5 метрів.
2.7. Отримати дозвіл (ветеринарне свідоцтво або довідку) на перевезення бджолосімей, медозбір і запилення сільськогосподарських культур усередині адміністративного району дає ветеринарний лікар цього району, а під час перевезення в інші райони – Головне управління Держпродспоживслужби області. Міжобласні перевезення проводяться за узгодженням із відповідними Головним управліннями Держпродспоживслужби областей.
2.8. До перевезення на медозбір бджолосім'ї підлягають на місці клінічному дослідженню, профілактично-лікувальним обробкам з одночасним лабораторним дослідженням матеріалу з пасік, а вулики - дезінфекції і дезакаризації. Результати досліджень і зведення про обробки бджолосімей вносяться у ветеринарно-санітарний паспорт пасіки.
2.9. При прибутті на місце кочівлі необхідно повідомити орган державної ветеринарної медицини району (міста) та надати ветеринарне свідоцтво і ветеринарно-санітарний паспорт пасіки.
2.10. Про захворювання або загибель бджолиних сімей бджолярі незалежно від форми власності пасік зобов'язані негайно повідомити фахівця ветеринарної медицини, який обслуговує господарство (населений пункт).


3. Що потрібно знати агрофірмам:

3.1 При застосуванні пестицидів за допомогою наземної апаратури:
3.1.1. обприскування вентиляторними і штанговими обприскувачами допускається при швидкості вітру до 3 м/с (дрібнокрапельне) і 4 м/с (крупнокрапельне);
3.1.2. зона санітарного розриву від населених пунктів, тваринницьких комплексів, місць проведення ручних робіт по догляду за сільгоспкультурами, водойм і місць відпочинку при вентиляторному обприскуванні повинна бути не менше 500 м, при штанговому і гербігації дощуванням - 300 м.;
3.1.3. асортимент, засоби, сфера застосування пестицидів, норми, кратність обробок повинні відповідати "Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні", доповненнями до "Переліку...";
3.1.4. обробка рослин та інших об'єктів повинна здійснюватися суворо за показаннями з обов'язковим врахуванням економічної межі шкідливості, ступеню розвитку хвороб рослин і бур'янів, а також прогнозу погоди;
3.1.5. всі роботи з пестицидами слід проводити в ранкові (до 10) і вечірні (18-22) години при мінімальних повітряних потоках;
3.1.6. завчасно, але не менше ніж за дві доби до початку проведення кожної хімічної обробки, адміністрація господарств повинна сповіщати населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь та об'єктів про місця, строки методи застосування пестицидів;
3.1.7. у період проведення робіт у радіусі 200 м від меж ділянок, що обробляються, повинн бути встановлені попереджувальні написи;
3.1.8. категорично забороняється приготування розчинів пестицидів безпосередньо у полі без засобів механізації;
3.1.9. до місць обробок розчини пестицидів повинні доставлятися в спеціальних ємкостях, заправка і завантаження апаратів не повинні супроводжуватися протіканням або розсипанням пестицидів.

3.2. Для виконання авіаційних робіт:
3.2.1. дозволяється використовувати повітряні судна (літаки, вертольоти, надлегкі літальні апарати - НЛА), які зареєстровані в державному реєстрі повітряних суден цивільної авіації України та мають сертифікат на право виконання авіаційно-хімічних робіт;
3.2.2. авіаційним методом можуть бути застосовані тільки ті пестициди і агрохімікати, що пройшли державну реєстрацію і включені в "Перелік препаратів, дозволених до авіаційного застосування в Україні";
3.2.3. для виконання робочих польотів при авіаційному застосуванні пестицидів в сільському і лісовому господарстві повинні використовуватись постійні, а при їх відсутності - тимчасові аеродроми і вертодроми сільгоспавіації, які мають санітарний паспорт або дозвіл на право експлуатації;
3.2.4. заплановані для авіаційних обробок сільськогосподарські і лісові угіддя повинні бути занесені на карти-схеми землелісокористування;
3.2.5. проекти авіаційно-хімічних робіт подаються на погодження до територіальних управлінь Головного управління Держпродспоживслужби в  області не пізніше, ніж за 10 діб до початку робіт;
3.2.6. за три доби до початку проведення авіаційних обробок замовник робіт повинен здійснити запобіжні заходи: оповістити населення про місце, терміни і час проведення авіаційного обробітку пестицидами та агрохімікатами, встановити спеціальні попереджуючі знаки на відстані 300 метрів від площ, що обробляються;
3.2.7. застосування пестицидів авіаційним методом в сільському господарстві повинно здійснюватися в ранкові та вечірні години дня, при швидкості руху повітря, що не перевищує - 3 м/с (дрібнокрапельне обприскування) і 4 м/с (крупнокрапельне обприскування), температурі повітря не вище +220 С, робоча висота над об'єктом обробки повинна бути не менше 3 м.
3.2.8. Забороняється проведення обробіток пестицидами всіх груп токсичності з метою боротьби з шкідниками та хворобами сільськогосподарських культур, лісових угідь, які розташовані ближче: 5 км. від місця постійного перебування медоносних пасік; 2 км. від рибогосподарських водойм, відкритих джерел водопостачання, місць випасу домашніх тварин; 1 км. від населених пунктів, ферм, а також посівів сільськогосподарських культур, які вживаються в їжу без термічної обробки, садів, виноградників тощо.
3.2.9. При виконанні робочих польотів командиру повітряного судна забороняється виконувати польоти з завантаженими баками над населеними пунктами і водними об’єктами.
3.3. При усіх видах обробітку.
Фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, зобов'язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до десяти кілометрів від оброблюваних площ. При  цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь токсичності і строк дії препарату.

Інформація для бджолярів!

Після одержання повідомлення про майбутню хімічну обробку бджоляр повинен до її початку вивезти пасіку в безпечне місце або ізолювати бджіл у вуликах на термін, передбачений обмеженнями при застосуванні конкретних пестицидів.
Строки ізоляції бджолиних сімей залежить від ступеня токсичності і періоду збереження активності пестицидів на рослинах. Вони можуть збільшуватися на 1-2 дні при зниженні температури і збільшенні вологості повітря відносно прийнятих норм в даній зоні. Більшість пестицидів втрачають свою токсичність і стають безпечними для бджіл через 3 доби після обробки рослин.
Після закінчення строку детоксикації рослин відкривають льотки у 1-2 сім’ях: якщо на протязі 2-3 годин льоту признаки отруєння у бджіл не проявляються, відкривають льотки у всіх сім’ях. Вивезення пасік на період обробок до іншого місця медозбору відбувається на період 5 діб і більше на відстань понад 5-7 км від місць проведення авіаційних обробок, а при проведенні наземних обробок пестицидами на відстань 3-5 км.
При обробці рослин значення мають спосіб, час застосування препаратів і погодні умови. Так, при обприскуванні, обпилюванні і аерозольному способі обробки рослин у вітряну погоду з наземних машин чи літаків, вони розносяться на декілька кілометрів. В результаті, навіть на віддалених ділянках відбувається отруєння бджіл.
Крім того, не завжди отруєння бджіл проявляється одразу. Може бути й так, що отруєний мед вони запасають на зиму, і гинуть тільки через кілька місяців, коли починають його споживати.
Не вживайте та не реалізуйте мед в якому містяться пестициди. Проведіть лабораторні дослідження в акредитованій лабораторії перед реалізацією меду.

4. Рекомендації щодо виконання  норм та інструкцій для убезпечення галузі бджільництва від отруєння бджіл хімікатами.

Відповідно до статей 30 та 37 Закону України «Про бджільництво», фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, зобов'язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це пасічників, пасіки яких розташовані на відстані до десяти кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь токсичності і строк дії препарату.
У випадку загибелі бджіл від пестицидів, розмір нанесених збитків встановлюється комісією, що створюється місцевими органами виконавчої влади. Комісія, до складу якої обов’язково включається ветеринарний лікар, розслідує обставини на місці, складає акт із зазначенням винних осіб, надсилає проби загиблих бджіл на експертизу до державної лабораторії ветеринарної медицини протягом однієї доби з часу їх відбору, а у випадку труднощів із відправкою – впродовж 2-3 діб, за умови зберігання проб у холодильнику, та встановлює розмір заподіяної шкоди. За результатами експертизи акт комісії пред’являється потерпілій стороні і суб’єкту, який заподіяв шкоду.
Пунктом 7 Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл, затвердженої наказом Головного державного інспектора ветеринарної медицини від 30.01.2001 № 9, передбачено інформування власників пасік за три доби до хімобробок із зазначенням застосовуваного отрутохімікату щодо місця (у радіусі 7 км), часу і способу проведення обробки, указується час ізоляції бджіл. Обробки проводять у період відсутності льоту бджіл у ранкові або вечірні години. Не допускають обробку квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл.
Відповідно до статті 38 Закону України «Про бджільництво» порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з законами України.
Зокрема, відповідальність за порушення законодавства в галузі бджільництва несуть особи, винні у:
1) неповідомленні (приховуванні) або наданні неправдивої інформації про виникнення загрози бджолам при застосуванні засобів захисту рослин;
2) порушенні технології вирощування рослин сільськогосподарського та іншого призначення, що призвело до погіршення умов у ареалах розселення бджіл.
Також важливим є інформування власників пасік через засоби масової інформації щодо застосування пестицидів та агрохімікатів на території району.

5. Що робити при підозрі, що бджоли отруїлися?

5.1. Негайно повідомити фахівця ветеринарної медицини, який обслуговує господарство (населений пункт).
5.2. Письмово звернутися до місцевих органів виконавчої влади для створення комісії.
5.3. Відібрати зразки для лабораторних досліджень та в той же день направити до акредитованої, уповноваженої лабораторії з вказанням на які пестициди необхідно провести дослідження.
5.4. Ви можете звернутися до Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області зі зверненням здійснити перевірку суб’єкта господарювання, який проводив застосування пестицидів і агрохімікатів при цьому вказавши точну назву оператора ринку, його юридичну адресу та адресу потужності, інші відомі Вам дані пов’язані з цим питанням та питання, які б Ви хотіли, щоб були перевірені, наприклад:  зареєстрований суб’єкт господарювання як оператор ринку; засоби захисту рослин використовуються відповідно до вимог законодавства; наявні та ведуться записи щодо використання засобів захисту рослин; були дотримані суб’єктом господарювання вимоги законодавства при застосуванні пестицидів; дотримано санітарні розриви при використанні агрохімікатів,  використовувалися лише ті пестициди, які входять до переліку препаратів, дозволених до застосування в Україні та інші питання, які на Вашу думку призвели до того, що спричинило шкоду Вам (Вашим) правам, законним інтересам, життю чи здоров’ю, навколишньому природному середовищу чи безпеці держави.

 

 

ОГОЛОШЕННЯ!

Шановні землекористувачі сіл Свидівок та Сокирна!

      Відповідно до Закону України «Про внесення зміни до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення безперешкодного доступу громадян до узбережжя водних об’єктів для загального водокористування, згідно з яким у прибережних захисних смугах та у межах пляжної зони прибережних захисних смуг забороняється влаштування огорож або інших конструкцій, що перешкоджають доступу до берегів річок, водойм, островів та узбережжя морів, морських заток, лиманів та островів у внутрішніх морських водах відповідно, крім випадків, передбачених Законом.

Такі огорожі або інші конструкції демонтуються їхніми власниками протягом десяти днів після одержання письмової вимоги місцевої державної адміністрації чи виконавчого органу сільської, селищної чи міської ради, а у разі невиконання зазначені огорожі або інші конструкції демонтуються за рішенням місцевої державної адміністрації чи виконавчого органу сільської, селищної чи міської ради.                                      

 

 

Повідомлення

про початок процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості у проекті містобудівної документації

«Детальний план території частини території в адміністративних межах Свидівоцької сільської ради Черкаського району Черкаської області щодо визначення цільового призначення земельної ділянки по вул.Бабака, 2 в с.Свидівок (в межах населеного пункту)»

Свидівоцькою сільською радою завершена розробка проекту містобудівної документації «Детальний план території частини території в адміністративних межах Свидівоцької сільської ради Черкаського району Черкаської області щодо визначення цільового призначення земельної ділянки по вул.Бабака, 2 в с.Свидівок (в межах населеного пункту)» з метою визначення функціонального призначення та параметрів забудови земельної ділянки в межах населеного пункту.

Замовником проекту є Свидівоцька сільська рада Черкаського району Черкаської області.

Розробник містобудівної документації - Комунальне проектно-виробниче архітектурно-планувальне підприємство «АРХБЮРО» Черкаської районної ради

Підставою для розробки містобудівної документації є Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності», рішення сесії Свидівоцької сільської ради від 23.12.2019р. №75-46 «Про надання дозволу гр.Задорожньому С.В. на виготовлення детального плану території частини території земельної ділянки».

З проектом детального плану території та відповідними графічними матеріалами всі бажаючі можуть ознайомитися у приміщення Свидівоцької сільської ради (с.Свидівок, вул.Шевченка, 177, ІІ поверх) щовівторка та щочетверга з 8:00 до 13:00. Граничний термін для ознайомлення однієї особи з документацію – 30 хвилин. Кількість ознайомлень однієї особи з проектом та графічним матеріалами – 1 (один) раз.

З пропозиціями та зауваженнями до Детального плану території звертатися до 20.02.2020 включно у прийомні робочі години (відповідальна особа – Кабанова Марія) за адресою с.Свидівок, вул.Шевченка, 177, ІІ поверх.

Строк завершення розгляду пропозицій – 20.02.2020

Після завершення строку розгляду зауважень та пропозицій в приміщенні Свидівоцької сільської ради за адресою с.Свидівок, вул.Шевченка, 177, ІІ поверх заплановане проведення громадського обговорення проекту містобудівної документації «Детальний план території частини території в адміністративних межах Свидівоцької сільської ради Черкаського району Черкаської області щодо визначення цільового призначення земельної ділянки по вул.Бабака, 2 в с.Свидівок (в межах населеного пункту)».

 

Повідомлення

про початок процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості у проекті містобудівної документації

«Детальний план території земельної ділянки площею 0,3787 га, землі рекреаційного призначення, яка знаходиться в селищі Сокирна по вулиці Придніпровській, 6, Черкаського району, Черкаської області»

Свидівоцькою сільською радою завершена розробка проекту містобудівної документації «Детальний план території земельної ділянки площею 0,3787 га, землі рекреаційного призначення, яка знаходиться в селищі Сокирна по вулиці Придніпровській, 6, Черкаського району, Черкаської області» з метою визначення функціонального призначення та параметрів забудови земельної ділянки в межах населеного пункту.

Замовником проекту є Свидівоцька сільська рада Черкаського району Черкаської області.

Розробник містобудівної документації - Комунальне проектно-виробниче архітектурно-планувальне підприємство «ОБЛАРХБЮРО» Черкаської обласної ради

Підставою для розробки містобудівної документації є Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності», рішення сесії Свидівоцької сільської ради від 16.10.2018р. №55-33 «Про надання дозволу на розробку детального плану території земельної ділянки ФОП Топоровій О.В.».

З проектом детального плану території та відповідними графічними матеріалами всі бажаючі можуть ознайомитися у приміщення Свидівоцької сільської ради (с.Свидівок, вул.Шевченка, 177, ІІ поверх) щовівторка та щочетверга з 8:00 до 13:00. Граничний термін для ознайомлення однієї особи з документацію – 30 хвилин. Кількість ознайомлень однієї особи з проектом та графічним матеріалами – 1 (один) раз.

З пропозиціями та зауваженнями до Детального плану території звертатися до 20.02.2020 включно у прийомні робочі години (відповідальна особа – Кабанова Марія) за адресою с.Свидівок, вул.Шевченка, 177, ІІ поверх.

Строк завершення розгляду пропозицій – 20.02.2020

Після завершення строку розгляду зауважень та пропозицій в приміщенні Свидівоцької сільської ради за адресою с.Свидівок, вул.Шевченка, 177, ІІ поверх заплановане проведення громадського обговорення проекту містобудівної документації «Детальний план території земельної ділянки площею 0,3787 га, землі рекреаційного призначення, яка знаходиться в селищі Сокирна по вулиці Придніпровській, 6, Черкаського району, Черкаської області».

 

 

УВАГА!!!

Виконавчий комітет сільської ради повідомляє, що для здійснення розрахунку  орендної плати на 2020 рік усім юридичним та фізичним особам необхідно звернутися до Міськрайонного управління Держгеокадастру у Черкаському районі та м.Черкасах (м.Черкаси, вул. Смілянська, 131) для отримання витягу з нормативно-грошової оцінки земельної ділянки.

Витяг з нормативно-грошової оцінки є обов’язковою умовою для здійснення нарахування орендної плати.

 

 

 

 

УВАГА!!!

Міськрайонне управління Держгеокадастру у м. Черкаси та Черкаському районі наголошує про необхідність виконання робіт з наповнення Державного земельного кадастру відомостями про земельні ділянки, які сформовано до запровадження електронного Державного земельного кадастру та закликає власників та користувачів земельних ділянок перевірити наявність інформації в Державному земельному кадастрі за допомогою мережі інтернет за посиланням https://map.land.gov.ua/kadastrova-karta та у разі відсутності інформації звернутись до Управління.

 

 

 

Повідомлення

про початок процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості у проекті містобудівної документації

«Детальний план території частини території Свидівоцької сільської ради Черкаського району Черкаської області для будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення по вул.Дахнівській»

 

Свидівоцькою сільською радою завершена розробка проекту містобудівної документації «Детальний план території частини території Свидівоцької сільської ради Черкаського району Черкаської області для будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення по вул.Дахнівській» з метою визначення функціонального призначення та параметрів забудови земельної ділянки в межах населеного пункту.

Замовником проекту є Свидівоцька сільська рада Черкаського району Черкаської області.

Розробник містобудівної документації - Комунальне проектно-виробниче архітектурно-планувальне підприємство «АРХБЮРО» Черкаської районної ради

Підставою для розробки містобудівної документації є Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності», рішення сесії Свидівоцької сільської ради від 20.02.2019р. №55-35 «Про надання дозволу Свидівоцькій сільській раді на розробку детального плану території в адміністративних межах Свидівоцької сільської ради в межах та за межами населених пунктів села Свидівок та с-ща Сокирна».

З проектом детального плану території та відповідними графічними матеріалами всі бажаючі можуть ознайомитися у приміщення Свидівоцької сільської ради (с.Свидівок, вул.Шевченка, 177, ІІ поверх) щовівторка та щочетверга з 8:00 до 13:00. Граничний термін для ознайомлення однієї особи з документацію – 30 хвилин. Кількість ознайомлень однієї особи з проектом та графічним матеріалами – 1 (один) раз.

З пропозиціями та зауваженнями до Детального плану території звертатися до 19.07.2019 включно у прийомні робочі години (відповідальна особа – Кабанова Марія Олександрівна) за адресою с.Свидівок, вул.Шевченка, 177, ІІ поверх.

Строк завершення розгляду пропозицій – 19.07.2019

Після завершення строку розгляду зауважень та пропозицій в приміщенні Свидівоцької сільської ради за адресою с.Свидівок, вул.Шевченка, 177, ІІ поверх заплановане проведення громадського обговорення проекту містобудівної документації «Детальний план території частини території Свидівоцької сільської ради Черкаського району Черкаської області для будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення по вул.Дахнівській».

 

Повідомлення

про початок процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості у проекті містобудівної документації

«Детальний план території частини території

Свидівоцької сільської ради Черкаського району Черкаської області для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об’єктів енергогенеруючих підприємств, установ  і організацій з розміщенням об’єктів, устаткування і обладнання фотоелектричної станції (ФЕС)»

 

Свидівоцькою сільською радою завершена розробка проекту містобудівної документації «Детальний план території частини території Свидівоцької сільської ради Черкаського району Черкаської області для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об’єктів енергогенеруючих підприємств, установ  і організацій з розміщенням об’єктів, устаткування і обладнання фотоелектричної станції (ФЕС)» з метою визначення функціонального призначення та параметрів забудови земельної ділянки в межах населеного пункту.

Замовником проекту є Свидівоцька сільська рада Черкаського району Черкаської області.

Розробник містобудівної документації - Комунальне проектно-виробниче архітектурно-планувальне підприємство «АРХБЮРО» Черкаської районної ради

Підставою для розробки містобудівної документації є Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності», рішення сесії Свидівоцької сільської ради від 20.02.2019р. №59-9 «Про надання дозволу на розробку детального плану території частини території в межах земельних ділянок ТОВ «ІНДІАН СОЛАР СВИДІВОК»».

З проектом детального плану території та відповідними графічними матеріалами всі бажаючі можуть ознайомитися у приміщення Свидівоцької сільської ради (с.Свидівок, вул.Шевченка, 177, ІІ поверх) щовівторка та щочетверга з 8:00 до 13:00. Граничний термін для ознайомлення однієї особи з документацію – 30 хвилин. Кількість ознайомлень однієї особи з проектом та графічним матеріалами – 1 (один) раз.

З пропозиціями та зауваженнями до Детального плану території звертатися до 19.07.2019 включно у прийомні робочі години (відповідальна особа – Кабанова Марія Олександрівна) за адресою с.Свидівок, вул.Шевченка, 177, ІІ поверх.

Строк завершення розгляду пропозицій – 19.07.2019

Після завершення строку розгляду зауважень та пропозицій в приміщенні Свидівоцької сільської ради за адресою с.Свидівок, вул.Шевченка, 177, ІІ поверх заплановане проведення громадського обговорення проекту містобудівної документації «Детальний план території частини території Свидівоцької сільської ради Черкаського району Черкаської області для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об’єктів енергогенеруючих підприємств, установ  і організацій з розміщенням об’єктів, устаткування і обладнання фотоелектричної станції (ФЕС)».

Повідомлення

про початок процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості у проекті містобудівної документації

«Детальний план території частини території селища Сокирна в адміністративних межах Свидівоцької сільської ради Черкаського району Черкаської області «Будівництво електролізної на Дніпровській водоочисній станції для виробництва низько концентрованого розчину гіпохлориду натрію» в межах земельної ділянки КП «Черкасиводоканал» ЧМР»

Свидівоцькою сільською радою завершена розробка проекту містобудівної документації «Детальний план території частини території селища Сокирна в адміністративних межах Свидівоцької сільської ради Черкаського району Черкаської області «Будівництво електролізної на Дніпровській водоочисній станції для виробництва низько концентрованого розчину гіпохлориду натрію» в межах земельної ділянки КП «Черкасиводоканал» ЧМР» з метою визначення функціонального призначення та параметрів забудови земельної ділянки в межах населеного пункту.

Замовником проекту є Свидівоцька сільська рада Черкаського району Черкаської області.

Розробник містобудівної документації - Комунальне проектно-виробниче архітектурно-планувальне підприємство «АРХБЮРО» Черкаської районної ради

Підставою для розробки містобудівної документації є Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності», рішення сесії Свидівоцької сільської ради від 20.02.2019р. №59-18 «Про надання дозволу на розробку детального плану території частини території в межах земельної ділянки КП «Черкасиводоканал» ЧМР».

З проектом детального плану території та відповідними графічними матеріалами всі бажаючі можуть ознайомитися у приміщення Свидівоцької сільської ради (с.Свидівок, вул.Шевченка, 177, ІІ поверх) щовівторка та щочетверга з 8:00 до 13:00. Граничний термін для ознайомлення однієї особи з документацію – 30 хвилин. Кількість ознайомлень однієї особи з проектом та графічним матеріалами – 1 (один) раз.

З пропозиціями та зауваженнями до Детального плану території звертатися до 19.07.2019 включно у прийомні робочі години (відповідальна особа – Кабанова Марія Олександрівна) за адресою с.Свидівок, вул.Шевченка, 177, ІІ поверх.

Строк завершення розгляду пропозицій – 19.07.2019

Після завершення строку розгляду зауважень та пропозицій в приміщенні Свидівоцької сільської ради за адресою с.Свидівок, вул.Шевченка, 177, ІІ поверх заплановане проведення громадського обговорення проекту містобудівної документації «Детальний план території частини території селища Сокирна в адміністративних межах Свидівоцької сільської ради Черкаського району Черкаської області «Будівництво електролізної на Дніпровській водоочисній станції для виробництва низько концентрованого розчину гіпохлориду натрію» в межах земельної ділянки КП «Черкасиводоканал» ЧМР».

 

 

 

Основні Правила під час робіт з пестицидами

Загальні вимоги

1. До робіт з пестицидами допускаються тільки ті особи, які пройшли спеціальну підготовку та мають допуск до даних робіт.

2. Асортимент, засоби, сфера застосування пестицидів, норми, кратність обробок повинні відповідати «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених для використання в Україні».

3. Завчасно, але не менше ніж за дві доби до початку проведення кожної хімічної обробки, адміністрація господарства сповіщає населення, власників суміжних с/г угідь про строки та методи застосування пестицидів.

4. Категорично забороняється приготування робочих розчинів пестицидів безпосередньо у полі без засобів механізації.

5. Зона санітарного розриву від населених пунктів тваринницьких комплексів, місць проведення ручних робіт по догляду за с/г культурами, водойм і місць відпочинку при вентилярному обприскуванні повинна бути не менша 500 м, при шланговому і гербігації дощуванням – 300 м.

Застосування авіаційним методом

1. Авіаційним методом можуть бути застосовані тільки ті препарати, які включені до «Переліку препаратів, дозволених до авіаційного застосування в Україні»

2. Заплановані для авіаційних обробок с/г та лісові угіддя повинні бути занесені на карти-схеми землекористування.

3. Необхідно суворо дотримуватись санітарно-захисних зон:

- 5 км від місця постійного перебування медоносних пасік;

- 2 км від рибогосподарських водойм, відкритих джерел водопостачання, місць випасання домашніх тварин, об’єктів природно-заповідного фонду;

- 1 км від населених пунктів,  тваринницьких і птахоферм, а також від посівів с/г культур, які використовують в їжу термічної обробки, садів, виноградників і місць проведення інших с/г робіт.

 Захист бджіл від хімічного токсикозу

Згідно ст.37 Закону України «Про бджільництво» сільгоспвиробники, які застосовують хімічні засоби захисту рослин під час цвітіння медоносних рослин, зобов’язані не пізніше, ніж за три доби, до початку обробки попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані 10 км від оброблених площ письмовим повідомленням, а також по радіо чи через місцеву пресу.

 

До уваги жителів с.Свидівок та с-ща Сокирна!

У зв’язку з підвищенням температури повітря,  з метою запобігання масштабних пожеж в лісових та сільськогосподарський угіддях, на полях просимо Вас не відвідувати території лісів, бути надзвичайно обережними   та дотримуватися правил пожежної безпеки. 

Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків.

 

 

Повідомлення про оприлюднення регуляторного акту

Згідно Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та  Податкового  кодексу  України, Свидівоцькою сільською радою підготовлено проект рішення «Про встановлення місцевих податків та зборів на 2020 рік». Відповідно до вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», з метою одержання зауважень та пропозицій, на офіційному веб-сайті Свидівоцької сільської ради – www.svydivok.rada.org.ua оприлюднено проект рішення Свидівоцької сільської ради  «Про встановлення місцевих податків та зборів на 2020 рік».

З текстом проекту рішення та аналізом його регуляторного впливу всі бажаючі можуть ознайомитися також в приміщенні Свидівоцької сільської ради.

Зауваження та пропозиції в письмовій формі приймаються протягом місяця з дня оприлюднення проекту рішення за поштовою адресою: Свидівоцька сільська рада вул. Шевченка, 177 с. Свидівок Черкського району Черкаської області, 19622.

ПРОЕТ РІШЕННЯ ТА АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО АКТУ «Про встановлення місцевих податків та зборів на 2020 рік»  ДОДАТОК №1 ТА ДОДАТОК №2

11/04/2019

 

Повідомлення про оприлюднення звіту про стратегічну екологічну оцінку

проекту «Детальний план території частини території в адміністративних межах Свидівоцької сільської ради Черкаського району Черкаської області в с. Свидівок по вул. Лісовій  (в межах населеного пункту)»

1. Повна назва документа державного планування:

Детальний план території частини території в адміністративних межах Свидівоцької сільської ради Черкаського району Черкаської області в с. Свидівок по вул. Лісовій (в межах населеного пункту)

В звіті про стратегічну екологічну оцінку детального плану території, яка охоплюється детальним планом, планується розміщення житлової забудови із зоною відпочинку для жителів громади в межах населеного пункту с. Свидівок, проведена оцінка впливу на складові довкілля (вплив на атмосферне повітря, воду, ґрунти, природні ресурси, флору і фауну), а також на стан здоров’я та добробут населення (небезпека для здоров’я населення, соціально-економічні наслідки, поводження з відходами тощо).

2. Орган, що прийматиме рішення про затвердження документа державного планування:

Свидівоцька сільська рада

3. Передбачувана процедура громадського обговорення, у тому числі:

а) дата початку та строки здійснення процедури: громадське обговорення починається з 09 квітня 2019 року та триває до 10 травня 2019 р.

б) способи участі громадськості (надання письмових зауважень і пропозицій, громадські слухання тощо): зауваження і пропозиції громадськості надаються у письмовому та електронному вигляді.

в) дату, час і місце проведення запланованих громадських слухань (у разі проведення):  не плануються.

г) орган, від якого можна отримати інформацію та адресу, за якою можна ознайомитися з проектом документа державного планування, звітом про стратегічну екологічну оцінку та екологічною інформацією, у тому числі пов’язаною зі здоров’ям населення, що стосується документа державного планування:

Свидівоцька сільська рада -  19622, Черкаська область, Черкаський район, с. Свидівок, вул. Шевченка, 177,  тел. 0472-308279.

Контактна особа: спеціаліст-землевпорядник сільської ради Кабанова Марія Олександрівна, тел. 0472-308279

ґ) орган, до якого подаються зауваження і пропозиції, його поштову та електронну адреси та строки подання зауважень і пропозицій:

Свидівоцька сільська рада -  19622, Черкаська область, Черкаський район, с. Свидівок,  вул. Шевченка, 177,  тел. 0472-308279, sr.svidivok@gmail.com

Строки подання зауважень та пропозицій: до 10 травня 2019 року включно. Пропозиції та зауваження подані після встановленого строку, не розглядаються.

д) місцезнаходження наявної екологічної інформації, у тому числі пов’язаної зі здоров’ям населення, що стосується документа державного планування:

Офіційні веб - сайти Міністерства екології та природних ресурсів України (menr.gov.ua), Черкаської обласної державної адміністрації (www.ck-oda.gov.ua) та Головне управління статистики у Черкаській області.(www.vn.ukrstat.gov.ua).

4. Необхідність проведення транскордонних консультацій щодо проекту документа державного планування:

- транскордонні консультації в рамках зазначеної СЕО не проводились.

Повідомлення опубліковане у газеті "Сільські обрії" №15 (12649) від 10 квітня 2019 року.

 

ЗАЯВА ПРО ВИЗНАЧЕННЯ ОБСЯГУ

 СТРАТЕГІЧНОЇ ЕКОЛОГІЧНОЇ ОЦІНКИ (СЕО) проекту

«Детальний план території частини території в адміністративних межах Свидівоцької сільської ради Черкаського району Черкаської області в с. Свидівок по вул. Лісовій (в межах населеного пункту)»

«25» березня 2019 р.

Замовник: Свидівоцька сільська рада: 19622, Черкаська область, Черкаський район, с. Свидівок, вул. Шевченка, 177, код ЄДРПОУ 2632347

Виконавець: ТОВ «Екологічний центр поводження з небезпечними відходами та промислової технології»: 18002, м. Черкаси, вул. Святотроїцька, 1021, оф.5, код ЄДРПОУ 37715319.

Вид та основні цілі документу державного планування

Детальний план території частини території в адміністративних межах Свидівоцької сільської ради Черкаського району Черкаської області в с. Свидівок по вул. Лісовій (в межах населеного пункту) розробляється на підставі рішення сесії Свидівоцької сільської ради від 24.04.2018р. № 47-8 «Про надання дозволу на розробку детального плану території по вул. Лісовій в с. Свидівок».

Детальний план є містобудівною документацією місцевого рівня, яка визначає функціональне призначення, параметри забудови земельної ділянки з метою розміщення об’єкту будівництва, формування принципів планувальної організації забудови, уточнення в більш крупному масштабі положень схеми планування території району, визначення планувальних обмежень використання території із дотриманням вимог містобудівного, санітарного, екологічного, природоохоронного, протипожежного та іншого законодавства з метою залучення інвестицій згідно інтересів територіальної громади, заходів щодо реалізації містобудівної політики розвитку території району, згідно п.4.1. ДБН Б.1.1-14:2012 «Склад та зміст детального плану території», визначення містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки.

Те, якою мірою документ державного планування визначає умови для реалізації видів діяльності або об’єктів, щодо яких законодавством передбачено здійснення процедури оцінки впливу на довкілля (у тому числі щодо визначення місцезнаходження, розміру, потужності або розміщення ресурсів)

Обсяг СЕО визначається переліком основних екологічних проблем наявних на території.

На території, яка охоплюється детальним планом, планується: розміщення житлової забудови із зоною відпочинку для жителів громади в межах населеного пункту с. Свидівок.

Ділянка проектування розташована в житловій забудові і межує:

  • із заходу – вул. Партизанська;
  • зі сходу – продовження вулиці Лісової з житловими будинками та господарськими будівлями, що існує;
  • з півдня – межа населеного пункту;
  • з півночі – меліоративним осушувальним каналом.

Основні техніко-економічні показники:

  • Територія розробки детального плану – 21,0418га;
  • Площа території проектних земельних ділянок – 10,13га;
  • Коефіцієнт використання території – 14%.

Ймовірні наслідки

а) Для довкілля , у тому числі для здоров’я населення.

В ході здійснення СЕО мають бути оцінені ймовірні наслідки реалізації документа державного планування Детального плану території частини території в адміністративних межах Свидівоцької сільської ради Черкаського району Черкаської області в с. Свидівок по вул. Лісовій (в межах населеного пункту), зокрема, мають бути оцінені наслідки для таких компонентів довкілля:

- ґрунти;

- атмосферне повітря;

- водні ресурси;

- стан фауни, флори, біорізноманіття, землі (у тому числі вилучення земельних ділянок);

- кліматичні фактори.

Під час здійснення СЕО, варто оцінити ймовірні наслідки впливу від об’єктів інфраструктури, що пропонується відповідно до детального плану території, на здоров’я населення.

 б) Для територій з природоохоронним статусом. Під час здійснення СЕО, варто оцінити ймовірні наслідки впливу від об’єктів інфраструктури, що пропонується відповідно до детального плану території, на території з природоохоронним статусом.

в) Транскордонні наслідки для довкілля, у тому числі для здоров’я населення – відсутні

Пропозиції щодо структури та змісту звіту про стратегічну екологічну оцінку

Відповідно до вимог Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку» Звіт про стратегічну екологічну оцінку складається до затвердження документа державного планування та містить з урахуванням змісту і рівня деталізації документа державного планування, сучасних знань і методів оцінювання таку інформацію:

1) зміст та основні цілі документа державного планування, його зв’язок з іншими документами державного планування;

2) характеристику поточного стану довкілля, у тому числі здоров’я населення, та прогнозні зміни цього стану, якщо документ державного планування не буде затверджено (за адміністративними даними, статистичною інформацією та результатами досліджень);

3) характеристику стану довкілля, умов життєдіяльності населення та стану його здоров’я на територіях, які ймовірно зазнають впливу (за адміністративними даними, статистичною інформацією та результатами досліджень);

4) екологічні проблеми, у тому числі ризики впливу на здоров’я населення, які стосуються документа державного планування, зокрема щодо територій з природоохоронним статусом (за адміністративними даними, статистичною інформацією та результатами досліджень);

5) зобов’язання у сфері охорони довкілля, у тому числі пов’язані із запобіганням негативному впливу на здоров’я населення, встановлені на міжнародному, державному та інших рівнях, що стосуються документа державного планування, а також шляхи врахування таких зобов’язань під час підготовки документа державного планування;

6) опис наслідків для довкілля, у тому числі для здоров’я населення, у тому числі вторинних, кумулятивних, синергічних, коротко-, середньо- та довгострокових, постійних і тимчасових, позитивних і негативних наслідків;

7) заходи, що передбачається вжити для запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків виконання документа державного планування;

8) обґрунтування вибору виправданих альтернатив, що розглядалися, опис способу, в який здійснювалася стратегічна екологічна оцінка, у тому числі будь-які ускладнення (недостатність інформації та технічних засобів під час здійснення такої оцінки);

9) заходи, передбачені для здійснення моніторингу наслідків виконання документа державного планування для довкілля, у тому числі для здоров’я населення;

10) опис ймовірних транскордонних наслідків для довкілля, у тому числі для здоров’я населення (за наявності);

11) резюме нетехнічного характеру інформації, розраховане на широку аудиторію.

Орган, до якого подаються зауваження і пропозиції

Зауваження і пропозиції до Заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки проекту Детальний план території частини території в адміністративних межах Свидівоцької сільської ради Черкаського району Черкаської області в  с. Свидівок по вул. Лісовій (в межах населеного пункту) подаються до:

Свидівоцької сільської ради - 19622, Черкаська область, Черкаський район, с. Свидівок,                    вул. Шевченка, 177, тел. 0472-308279.

Строки подання

Відповідно до п.5 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку» - строк громадського обговорення Заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки становить не менше 15 днів з дня її оприлюднення.

електронна адреса: sr.svidivok@gmail.com

телефон: 0472-308279

відповідальна особа: спеціаліст-землевпорядник сільської ради Кабанова Марія Олександрівна

Зауваження і пропозицій приймаються до 08.04.2019 року.

 


 

 

ДО УВАГИ ЖИТЕЛІВ

 СЕЛА СВИДІВОК ТА СЕЛИЩА СОКИРНА!!!

з 12.03.2019 року

щовівторка з 9:00 до 13:00 год

у приміщенні Свидівоцької сільської ради буде проводитися прийом громадян та надання безкоштовних юридичних консультацій

юристом сільської ради

Приходьком Дмитром Анатолійовичем   

 

 

Рішення сесії Свидівоцької сільської ради "Про встановлення заборони продажу пива (крім базалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових на території сільської ради" 

 

 

 

 

УВАГА!

У зв’язку з ситуацією, що виникла внаслідок підтоплення земель та домоволодінь в адміністративних межах Свидівоцької сільської ради повідомляємо наступне.

За положенням статті 60 Земельного Кодексу України та статті 88 Водного Кодексу України вздовж річок, морів і навколо озер, водосховищ та інших водойм з метою охорони поверхневих водних об’єктів від забруднення і засмічення та збереження їх водності у межах водоохоронних зон виділяються земельні ділянки під прибережні захисні смуги. Так, згідно зі статтею 61 Земельного Кодексу України, статтею 89 Водного Кодексу України прибережні захисні смуги є природоохоронною територією з режимом обмеженої господарської діяльності.

Зокрема, у прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм та на островах забороняється: розорювання земель (крім підготовки ґрунту для залуження і залісення),  а також садівництво та городництво; зберігання та застосування пестицидів і добрив; влаштування літніх таборів для худоби; будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних, гідрометричних та лінійних), у тому числі баз відпочинку, дач, гаражів та стоянок автомобілів тощо. Об’єкти, що знаходяться в прибережній захисній смузі, можуть експлуатуватися, якщо при цьому не порушується її режим.

Відповідно до статті 60 Земельного Кодексу України, статті 88 Водного Кодексу України прибережні захисні смуги встановлюються по обидва береги річок та навколо водойм уздовж урізу води (у меженний період) шириною: для малих річок, струмків і потічків, а також ставків площею менш як 3 га – 25 метрів; для середніх річок, водосховищ на них, водойм, а також ставків площею понад 3 га – 50 метрів; для великих річок, водосховищ на них та озер – 100 метрів. Для створення сприятливого режиму водних об’єктів встановлюються водоохоронні зони, розміри яких визначаються за проектами землеустрою. Відсутність окремого проекту землеустрою щодо встановлення прибережної захисної смуги не свідчить про відсутність самої прибережної захисної смуги, оскільки її розміри визначені законом.    

 

 

Попередити пошкодження об’єктів енергозбереження

     Упродовж останніх років на території Черкаської області загрозливого характеру набули крадіжки електричної енергії, окремих складових елементів електричних мереж та іншого обладнання ПАТ «Черкасиобленерго».

     Викликає значну стурбованість те, що викрадання електричних дротів з повітряних ліній електропередачі, силових трансформаторів, трансформаторного масла з підстанцій та металевих кутників з опор не тільки завдається значна матеріальна шкода Товариству, а ще й неодмінно призводить до аварійного стану мережі електропостачання. Без сумніву, зазначене спричиняє значні незручності, пов’язані з вимушеним та довгостроковим припиненням електропостачання населених пунктів. Зростають ризики екологічного лиха, зупинок підприємств, лікарень, інших об’єктів життєзабезпечення населення, що у кінцевому рахунку може створити реальні загрози громадській безпеці.

     ПАТ «Черкасиобленерго» звертається до всіх небайдужих жителів районів з великим проханням сприяти охороні об’єктів енергозабезпечення, своєчасно повідомляти про всіх виявлені пошкодження енергозабезпечення, а також про осіб, які вчиняють крадіжки відповідного обладнання та електроенергії або готуються до їх скоєння.

Інформацію просимо надавати за телефонами:

102 – Національна поліція України;

(0472) 33-87-87 – колл-центр ПАТ «Черкасиобленерго»;

(0472) 39-52-47 – гаряча лінія ПАТ «Черкасиобленерго»;

або за електронною поштою:

kanc_ck@obl.ck.energy.gov.ua

rada.org.ua - портал місцевого самоврядування

Погода

Логін: *

Пароль: *