День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Сьогодні у Свидівку вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

День, 14 грудня, встановлений в Україні згідно з Указом Президента від 10 листопада 2006 року на згадку про завершення 14 грудня 1986 року будівництва саркофагу над четвертим зруйнованим енергоблоком ЧАЕС.

26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції, сталася найбільша в історії людства техногенна катастрофа – Чорнобильська аварія. Лише завдяки самопожертві ліквідаторів наслідків катастрофи, багато з яких заплатили за це власним життями і здоров’ям, вдалося локалізувати аварію та врятувати країну і світ від радіаційного забруднення.

У знак пошани сільський голова Світлана Вовк, секретар сільської ради та виконавчого комітету Олена Харченко разом із головою Спілки чорнобильців с.Свидівок Анатолієм Жирним та  небайдужими жителями села провели урочисте покладання квітів до пам’ятного знаку на честь ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

«Сьогодні згадуємо їх – тих, хто усвідомлено й мовчки жертовно віддав за інших своє життя у ядерному котлі» - зауважив Анатолій Жирний.